
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 64 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 1.9 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Number of Channels | 3 |
| Slew Rate | |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | |
| Operating Supply Current | 13 mA |
| Gain Bandwidth Product | |
| Input Offset Voltage (Vos) | |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | |
| Number of Transmitters | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | HDMI 1.4a Transmitter |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
